planowane

odoba mi się pomysł na wentylowaną ścianę.Planowałem wschodnią i zachodnią ścianę (nie ma tam okien) z dodatkową warstwą styropianu ryflowanego ,dla zmniejszenia temp. w lecie, ale odpuściłem a teraz żałuję bo nagrzewa się do 50oC .Rozumiem ,że ty myślisz o powietrznym kolektorze?
Nie podoba mi się max-owe GWC letnie pod domem . Powinno być rurowe.Jeżeli priorytetem jest osuszanie powietrza , to może GWC dwuczęściowe . Poza obrębem fundamentu max-owe, pod fundamentem rurowe.Osuszy powietrze w lecie i nie zakłóci wilgotności gruntu pod chudziakiem.Myślę iż musisz skierować myśli ku archi pasywnej, nie na darmo parterowe szału w tej dziedzinie nie robią.
Prosta sprawa już sama powierzchnia podłogi w obudowie może być większa 2x
Okna itp da się wybudować typowo pasywnie. Namąciłeś mi teraz dopiero w głowie.Już myślałem że wszystko wiem ,jak mam budować .  A po obejrzeniu Twoich propozycji chyba całość trzeba jeszcze raz dobrze przemyśleć .To mi się bardo podoba.Napisałem do swojej architekt aby to obejrzała .Wyjdzie dużo taniej niż ten który chciałem zrobić. Buduje bez pożyczki i dlatego koszty takie ważne.Myślę tylko ,że chciałbym zwiększyć akumulacyjność domu przez zwiększenie grubości wylewki np do 15 cm plus grzanie podłogowe. Na takiej wylewce niektóre ścianki działowe z silikatów. Nie do końca rozumiesz ideę.Nie możesz dać ciężkich ścianek działowych bo nie postawisz ich na EPS, poza tym trzeba je związać z czymś konkretnym. Kszhu ma lekkie ścianki szkieletowe. Ten dom to tak naprawdę styropianowy klocek obudowany murem. Wilgoć nie będzie się kondensować pod warunkiem zastosowania bardzo skutecznej paroizolacji i dedykowanych rozwiązań, dla wszystkich przepustów tę paroizolację naruszających.
Jeszcze spytam jak laik , w tak zaprojektowanych ściankach nie będzie wykraplania wody?
Opłaca się ciągle się uczyć .   odwiedzilem niedawno jednego ludzika, szybko postawil przyjemna chalupke, reku zdaje sie renovent, instalator ponoc bardzo dobry , ale tutaj w IV strefie zamarza - planuje dokupic grzalke, bo GWC nie zrobil. Dach będę miał jak planowałem poprzednio ,czyli ocieplany strop ,a sam dach z lekką izolacją od strony południowej aby można wykorzystać tą połać jako solar typu Jasiek.
Co do ścianek działowych z GK nie ma z tym problemu ,przeszkoliłem się teoretycznie na jednej z budów tu w Niemczech i wiem jak to dobrze zrobić. , ale osobiście one mi nie leżą ,a dodatkowo niektóre mszą być murowane ,bo jak pisałem będzie na nich stał bufor ,Mam już kupiony projekt i nie chcę już go zmieniać ,Pani architekt musi go tylko adoptować dla mnie.Jak widzę cały będzie na czerwono .
Ja osobiście wolę większą akumulacyjność w środku ,raz wykorzystanie dzięki buforowi / 1000 l / drugiej taryfy do ewentualnego grzania i dodatkowo już w życiu się najeżdziłem i w przyszłości raczej będziemy cały czas w domu, a wtedy stała temperatura jest wskazana. Podoba mi się moja działeczka / 1.5 h /
,czyste powietrze, rzeka / I kl czystości z pstrągami / las z trzech stron ,oprócz domu będę kopał staw 400m2 . Życia mi braknie, nim to wszystko zagospodaruje.
dobry pomysl z wentylacja sciany. no i silka mrozoodporna to moze postoi. pod wzgledem nakladu pracy i ekonomii pomysl ciekawy chociaz juz widzisz potrzebe akumulacji nadwyzek..
dla tradycyjnych fundamentow GWC w ich obrysie tez dobra propozycja - ale tak jak piszesz na lato.. a w poloczeniu z mala akumulacja to tym bardziej.. az sam rozwaze klimatyzacje taka opcje.. moze nawet z nydarowym GMC ponad maxowym GWC (dodatkowo dziala jak przerwa kalpilarna) - przelaczane przepustnica 2 razy w roku.. pokazującym jak rozwiązywać problemy ,wprowadzać nowe ciekawe rozwiązania to forum istnieje.I za to należy Wam się duże podziękowanie. Część tu piszących tylko je zaśmieca ,utrudniając w ten sposób dostęp do rzetelnych ,wartościowych informacji.
Pozbywanie się ciężkiej ściany ze środka błąd, wiem że uwierzyłeś może w opowieści TB o odbiornikach.

Komentarze